/**/

ja_mageia

  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Home Alles over letselschade Buitengerechtelijke kosten Mijn letselschadespecialist zegt dat ik een deel van mijn schade zelf moet betalen en dus ook een deel van zijn rekening
Mijn letselschadespecialist zegt dat ik een deel van mijn schade zelf moet betalen en dus ook een deel van zijn rekening

Eigen schuld bij een schadeveroorzakende gebeurtenis
De verzekeraar is van mening dat u voor een deel zelf schuld heeft aan het ongeval. Uw expert is deze discussie met de verzekeraar aangegaan en nu blijkt dat een deel van uw schade (laten we zeggen 25% in verband met het niet dragen van de autogordel) niet voor vergoeding door die verzekeraar in aanmerking komt. Hiermee heeft u ten aanzien van de kosten van uw expert mogelijk een probleem. Het is de vraag hoe coulant uw expert  is c.q. hoe graag hij uw zaak wil hebben. Stel dat u 25% eigen schuld heeft, dan zou u 25% van zijn nota zelf moeten betalen. Laten we nu eens een advocaat nemen die normaal € 240,- ex BTW en 5% kantoorkosten vraagt. Dit is € 300,- per uur. Denkt u dat hij uw zaak niet wil doen voor € 225,- incl. BTW en kantoorkosten? De kans is zeer groot dat hij alsnog uw zaak wil doen als u hem of haar te kennen geeft dat u anders wel op zoek gaat naar een expert die het wel voor dit tarief wil doen.

Sec genomen heeft de expert natuurlijk wel gelijk. Hij krijgt niet zijn volledige nota door de verzekeraar betaald. Het is echter de vraag of u dan gedurende het letselschadetraject ook al zelf een deel van die kosten moet betalen. In bijna alle gevallen wordt uw zaak in den minne geregeld. Het is dan ook de kunst van uw expert om ervoor te zorgen dat ook zijn nota geheel betaald wordt onder art. 6:96 lid 2 BW. Verzekeraars doen hier in de praktijk ook vaak niet moeilijk over. Het is goed met uw expert duidelijke afspraken te maken wanneer u wel/niet een deel van zijn nota moet betalen.