/**/

ja_mageia

  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
Home Alles over letselschade Buitengerechtelijke kosten Moet ik mijn advocaat of letselschadespecialist zelf betalen?
Moet ik mijn advocaat of letselschadespecialist zelf betalen?

Of u uw expert zelf moet betalen, hangt geheel af van de overeenkomst die u heeft gesloten.

In het algemeen zult u bij een advocaat geconfronteerd worden met een uurtarief, aangezien deze niet op no cure no pay basis mag werken. Indien u een laag inkomen en vermogen hebt, kunt u aanmerken komen voor een toevoeging, die u kunt aanvragen bij de Raad voor Rechtsbijstand. Uw advocaat is verplicht u daarop te wijzen. Ook in het geval van een toevoeging is er een (kleine) eigen bijdrage verplicht.

Wanneer u uw letselschadezaak laat behandelen door een letselschadespecialist die geen advocaat is, zal deze uw zaak kunnen aannemen op zowel uurbasis als op  no cure no pay basis. Buiten de vraag of het noodzakelijk is om op no cure no pay ingeboekt te worden, is het wel zo dat u persoonlijk de rekening moet betalen van de expert mocht blijken dat de aansprakelijke verzekeraar de kosten van uw expert niet wil betalen onder art. 6:96 BW. Het is dus verstandig om het stappenschema af te lopen teneinde hier meer inzicht in te krijgen.